خانه ¦ رزومه ¦ مقالات و کتب ¦ فایل های آموزشی ¦ وبلاگ ریاضی ¦ وبلاگ معلمی ¦ وبلاگ ادبی

٢٩ اسفند ۱۳۸٤ -- عيدتان مبارک...!

آقای کيکاووس عزيز! با سلام. از پيامی که در قسمت نظرها گذاشته‌ايد، اينطور به نظر می‌رسد که در ساخت انيميشن، دستی داريد و فعاليتی داشته‌ايد. خوشحال می‌شوم اگر در اين مسير بتوانيد مرا راهنمايی فرماييد.
(از اينجا به بعد خطاب به ايشان و تمامی دوستان است)
۱- آيا نرم‌افزار خاصی را جهت ساخت انيميشن‌های رياصی مناسب می‌دانيد؟
۲-
آيا کتاب مفيدی برای آن نرم‌افزار می‌شناسيد که در عين بيان کردن مطالب مهم و جامع بودن، از ذکر نکات بيهوده و بديهی خودداری کرده باشد؟
(من يادگيری نرم افزار SWISH MAX و FLASH MX را شروع کرده‌ام و همچنين مطالعه دو کتاب، يکی مبتدی و يکی پيشرفته برای FLASH و نيز يک کتاب ديگر که تنها کتاب موجود در بازار برای SWISH MAX بود.
در ضمن بطور تفننی با نرم افزارهای ULEAD VIDEO STUDIO-9 و ADOBE PRIMIERE نيز کار می‌کنم تا کم‌کم کلیپ‌های کوتاه برای استفاده در انيميشن را بتوانم بسازم. ولی به اين نکته رسيده‌ام که کار يک ماه و دوماه نيست و حداقل ۲ سالی بايد درگير اين مساله باشم.
به هر حال، نمونه کارها را روی وبلاگ قرار می‌دهم و اميدوارم که شما نظر اصلاحی خود را بفرماييد)
۳- و البته همانطور که واضحست ادعايی در مورد بلد بودن انيميشن سازی ندارم و ضمناً خدا نياورد آن روزی را که بخواهم از مادرم قهر کنم!!!
اميدوارم که ارتباطات و ارشادات شما جهت تسهيل مسير فراگيری من، مستمر و رو به پيشرفت باشد. انشاءالله


حول حالنا الی احسن الحال ، يا محول الحول و الاحوال

(احساس می‌کنم اينطوری بيشتر حالت يک دعا را دارد!)

همچو سالی، نيستم موقوف عيد                با مه تو، عيدوارم روز و شب

 ***

۱)

امان از دست اين پرشين بلاگ!!!!!!
اميدوارم در سال جديد خداوند عقلی کامل و لطفی وافر نسبت به اين سرويس و مديران آن عنايت نمايد که یا سرعت و امکانات‌شان اينقدر کم است که همه به شکوه می‌افتند و يا اينکه يکدفعه امکان تاييد نظرات و حذف نظرسنجی و ... را اضافه می‌کنند و تو تا نروی در بخش مديريت و تايید نکنی پيام‌ها را، نظری نمايش داده نمی‌شود...!!!
ياد گفته مرحوم علامه جعفری می‌افتم که می‌فرمودند: هر افراطی، يک تفريطی را به دنبال خواهد داشت...
و حالا اين شده شرح حال پرشين بلاگ و مديرانش!!!

از تمامی دوستانی که نظر و پيام داده‌اند و من بدليل عدم تاييد نظرات، موفق به خواندن و پاسخگويی نشده‌ام عذرخواهی کرده و در اولين فرصت جبران خواهم نمود. (گردن از مو باريک‌تر!)

***

۲)

تعدادی از دوستان در جواب پست قبلی يا از طريق ايميل، برای همکاری در مورد سايت http://www.maths.ir و نيز در مورد اون دعوتی که انجمن رياضيدانان جوان کرده بود، اعلام آمادگی کردند. اما کسی مشخصاً زمينه همکاری را معلوم نکرد. لذا خواهشمندم در صورت امکان زمينه را مطرح فرماييد تا برنامه‌ريزی‌ها صورت بگيرد.
از لطف تمامی دوستان سپاسگزارم.
در ضمن، روی سايت http://www.maths.ir فعلاً بصورت آزمايشی يک Forum قرار داده‌ام تا امکانات مختلف سرورم را چک کنم. می‌توانيد برای امتحان در آن ثبت‌نام کنيد و به بحث بپردازيد، اما نسخه نهايی سايت با همياری همه دوستان، انشاءالله تکميل خواهد شد.
 

***

امسال تقدير بر اين است که عيد نوروز در کرمان باشم، بهمراه خانواده!
گاهی که از جلوی اين دانشگاه شهيد باهنر رد می‌شوم، به ياد رشته آموزش رياضی می‌افتم که فقط اين دانشگاه و دانشگاه شهيد بهشتی و دانشگاه ... در مقطع فوق، پذيرش دارند!!! تا خداوند چه خواهد!
عکس‌های کرمان و جوپار و ماهان و ... را بزودی آپلود می‌کنم.

***

مدتی است که فراگيری انیميشن ، با هدف ساخت انيميشن برای آموزش رياضی را شروع کرده‌ام و اولين کارم، يک flash برای اثبات قضيه فيثاغورس (فيثاقورس، فيثاغورث، ...!!!) بود.
بزودی اين انيميشن را در وبلاگ آپلود می‌کنم تا نظرات دوستان را هم داشته باشم.

***

دوبيتی از غزليات حافظ، امروز در مقبره شاه نعمت الله ولی در شهر ماهان، شنيدم که لحظه‌ای، احساس کردم که معنايش را درک کردم و آن اين بود:
با مدعی مگوييد ز اسرار عشق و مستی          تا بی‌خبر بميرد با درد خودپرستی
عاشق شو ار نه روزی، کار جهان برآيد              ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی
...

پيام هاي ديگران ()                                                  نوشته میلاد افشین منش | Milad Afshin Maneshکلیه حقوق این وبلاگ محفوظ و متعلق به میلاد افشین منش است