خانه ¦ رزومه ¦ مقالات و کتب ¦ فایل های آموزشی ¦ وبلاگ ریاضی ¦ وبلاگ معلمی ¦ وبلاگ ادبی

٢٧ اردیبهشت ۱۳۸٥ -- پذيرش مقاله و کارگاه + روز ملی رياضيات

 محسن جان! تولد يک‌سالگی وبلاگ زيبای رياضی‌ات مبارک!

در آستانه روز ملی رياضيات، يک خبر مسرت‌بخش دريافت کرديم.

همونطور که می‌دونيد ۲۴ تا ۲۶ مرداد ماه قرارست در شهرکرد هشتمين سمينار آموزش رياضی ايران برگزار شود. من و عبدالحميد پهلوزاده هم مشترکاً يک مقاله -خلاصه مقاله- با عنوان

«وبلاگ، بستری برای آموزش پويا»

 برای اين سمينار فرستاديم که ديروز خبر Accept شدن مقاله آمد.

بخشی از خلاصه مقاله رو اينجا می‌آورم:
تا چندی پيش، سخن گفتن از نقش «وبلاگ‌های آموزشی» و قائل شدن سهمی برای آنها در آ«وزش جامعه، سخنی چندان جدی تلقی نمی‌شد. چرا که تعداد اندک وبلاگ‌ها، عدم آشنايی با مزايا و و يژگی‌های آنها و همچنين مراجعات پايين به آنها که از شناختی ناقص سرچشمه گرفته و اقبال چندانی را به همراه نياورده بود، سبب شده بود تا موتورهای جستجوگر، وبلاگ‌ها را در رتبه‌بندی خود، در جايگاهی متوسط و رو به پايين قرار داده و سهم ناچيزی از نتايج خود را به آنها اختصاص دهند.
اما امروزه عليرغم مشکلات استفاده از اينترنت در ايران، بدليل تصوير نسبتاً شفافی که از محيط وبلاگ و امکانات آن حاصل شده است، وبلاگ‌های علمی و خصوصاً وبلاگ‌های رياضی، رشدی قابل توجه را در تعداد و همچنين شمار مراجعه‌کنندگان به آنها تجربه کرده‌اند. به گونه‌ای که حتی با جستجوی کليدواژه‌های «رياضيات» و «رياضي» در Google فارسی، برخی وبلاگ‌ها در کنار سايت رسمی «انجمن رياضی ايران» و «مرکز تحقيقات فيزيک نظری و رياضيات - IPM» رتبه‌بندی می‌شوند...

ادامه خلاصه مقاله رو از اينجا بگيريد -----> (+)


همچنين من و عبدالحميد پهلوزاده و آقای راستی زاده، پيشنهاد برگزاری يک کارگاه با موضوع

«آموزش وبلاگ نويسی رياضی»

را هم به کنفرانس ارائه کرديم که اين کارگاه هم Accept شده است.
خلاصه اين کارگاه و دستورالعمل و نحوه اجرای آن را می‌توانيد از اينجا بگيريد -----> (+)

از تمامی دوستانی که در اين زمينه فعاليتی داشته و يا تجربه‌ای دارند استدعامنديم(!!) که ما را از نظرات ارزشمند و راهنمايی‌های مشفقانه خويش محروم نفرمايند. به هر طريق که خود صلاح می‌دانيد.


همونطور که می‌دونيد پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ماه، روز بزرگداشت حکيم عمر خيام است و روز ملی رياضيات هم نام گرفته است.
متاسفانه من در تهران نيستم، اما توصيه می‌کنم دوستانی که برايشان امکان دارد، برنامه‌های انجمن رياضی را تو اين روز از دست ندهند.
من از ريز برنامه‌ها مطلع نيستم اما می تونيد با دبيرخانه انجمن رياضی ايران تماس بگيريد و برنامه‌ها را بپرسيد.
اين هم شماره‌های تماس با انجمن رياضی ايران:
۸۸۸۰۷۷۹۵-۰۲۱
۸۸۸۰۸۸۵۵-۰۲۱
۸۸۸۰۷۷۷۵-۰۲۱

پيشاپيش روز ملی رياضيات رو به تمامی دست‌اندرکاران نشر و ترويج تفکر رياضی در جامعه، تبريک می‌گويم و برايشان توفيقات روزافزون در اجرای ايده‌های جديد و برنامه‌های موثرتر آرزومندم.


امتحانات نهايی سال سوم استان بوشهر، گويا دشوارتر از آن چيزی بوده که تصور می‌شده است. سوالات اين آزمون را اينجا ببينيد: (با تشکر از آقا حميد پهلوزاده)
صفحه اول  -  صفحه دوم  -  صفحه سوم  -  صفحه چهارم

البته آنطور که از منابع موثق خبر دارم، سياست آموزش و پرورش بر قبولی بچه‌ها است... اما يک سوال برايم باقی است و آن اينکه کتابی که (کتاب سال سوم) همين امسال تغيير کرده و اکثر معلمان از حجمش شاکی بودند، آيا در اولين سال تجربه عمومی کشوری، ظرفيت برگزاری چنين آزمونی را دارد؟؟ ... الله اعلم!

پيام هاي ديگران ()                                                  نوشته میلاد افشین منش | Milad Afshin Maneshکلیه حقوق این وبلاگ محفوظ و متعلق به میلاد افشین منش است