سمينار هشتم آموزش رياضی ايران

از سفر باز آمدیم و راهی خانه خویش شدیم.

اجرای کارگاه و سخنرانی ظاهراً موفقیت‌آمیز بوده است.

از مزیت‌های وبلاگ‌نویسی هدفدار -همانطور که سال پیش هم گفتم- ایجاد ارتباط با یکسری دوستان هم‌هدف، بدون قیدهای مکانی است. برایم جالب بود که در خانه ریاضیات یزد و در این سمینار، دوستانی بودند که من را از طریق وبلاگ می‌شناختند و من تابحال آنها را ندیده بودم. البته توفیق دیدار همکاران محترمی همچون آقای سیاوش برارپور، آقای عنایت‌الله راستی‌زاده، آقای حقیقت، آقای حسینی، خانم ضیایی، خانم کچویی و خانم محمدی و دوست بسیار عزیز، آقا مجتبی نیازی نیز برایمان میسر شد.

برای اطلاع رسانی بیشتر، شما را به وبلاگ گروهی معلمان ریاضی راهنمایی ارجاع می‌دهم و خود در اینجا صرفاً به آوردن متن مقاله ارائه شده در هشتمین کنفرانس آموزی ریاضی ایران اکتفا می‌کنم:

وبلاگ، بستری برای آموزش پویا (۱۵۳ کیلوبایت - بصورت pdf )

-----------------------

شهرکرد! بام ایران! هشتمین سمینار آموزش ریاضی ایران!

از خواص این سمینار پی بردن به هویت برخی وبلاگ‌صاحاب‌های معلوم الوبلاگ و مجهول‌الهویه بود. و البته از آشنایی‌ها و دوستی‌های بیشمار کنفرانسی نمی‌شود گذشت.

مسئولین سمینار هم حسابی مقالات وبلاگی را تحویل گرفته و همان روز اول و اولین سخنرانی بعد از سخنرانی‌های رسمی صبح را به ما اختصاص دادند.
باز خدا پدر این لپ‌تاپ حمید پهلوزاده را بیامرزد که در وانفسای بی‌رایانه‌ای به فریادمان رسید و توانستیم پاورپوینت آبرو حفظ کنی برای ۲۰ دقیقه سمینارمان آماده کنیم.

گزارش کامل سمینار بهمراه عکس‌های مربوطه بزودی در وبلاگ قرار خواهد گرفت.

این صادق اسماعیلی‌فر هم که اوضاع و احوالش از دو حالت خارج نیست: یا عکس می‌اندازد یا سوتی می‌دهد!!!  (آقا صادق، دست به قلم حرف بزنم یا نه؟ 21.gif)

خلاصه مطلب آنکه ما از نقطه عطف سمینار گذشتیم و اکنون مراحل نزولی را طی می‌کنیم. الان هم منتظریم که کارگاه وبلاگ‌نویسی ریاضی را برگزار کنیم. متاسفانه آقای راستی‌زاده مجبور به ترک سمینار شدند (بدلیل انجام مراحل اعزام به خارج) و من و آقا حمید پهلوزاده و خانم کچویی سمینار را برگزار می‌کنیم. (احتمالا صادق رو هم بکشیم تو کار04.gif)

/ 32 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجتبي

ما خيلي مخلصيم. شرمنده مون كردي وبلاگ خبرهاي هشتمين كنفرانس براي چندمين بار آپ شد منتظر شما و دوستان هستيم

مجتبي

در نوشتن آدرس اشتباهي پيش آمد حالا درست شد شاد باشي

عرفان

میلاد جان سلام. ببین نقیض گزاره شرطی در واقع همون پایه مثال نقضه. دراقع خود مثال نقضه. خوب دقت کن. مثال نقض هم یک حکم نیست و یک گزاره شرطی نیست. در واقع نقیض یک گزاره شرطی یک ترکیب عطفی (^ و) است. گزاره شرطی و گزاره های فصلی قابل تبدیل به هم هستند. اما اگه بخوایم یه ترکیب عطفی رو به صورت شرطی بنویسیم یه علامت نقیض پشتش میذاریم و فصلی مینویسیمش. می دونیم که: p-->q === ~p v q مثلا اگه بخوایم همون p و نقیض q رو شرطی بنویسم میشه: (p ^ ~q == ~(~p v q) == ~( p -->q که همون چیزیه که اولش داشتیم. فکرت رو روی محدودیت مثال نقض متمرکز کن. یه کار دیگه : چهار حالی بیشتر برای گزاره شرطی که نداریم. امتحان کن ببین نقیض یه گزاره شرطی هیچکد.م از اونا نمیشه. چهار حالت: p-->q , p-->~q , ~p-->q , ~p-->~q من بازم در خدمتم. من رو به خاطر بیان الکنم ببخش. در ضمن اگه اشتباه میکنم بگو. بالاخره انسان و ... تازه اونم من. پیروز باشی.

فيثاغورس

سلام. . وبلاگ من آپ شد با 2 سوال .بازم سر بزن . منتظر نظرتم .موفق باشی بای

صابر

سلام خوبيد؟ آپ کردم يه سری بزنيد از سمينار چه خبر؟ موفق باشيد بای

آرزو

سلام آقا ميلاد خوبین؟ مرسی که سر زدين. ممنونم. راستی من مقاله تونو خوندم خيلی خوب بود خسته نباشيد.

صادق

سلام ميلاد جان ... معلومه شما شايد نشناسی اما من شما رو ميشناسم سفرت هم به خير خوش گذشت که ايشا الله ...خوب خدا رو شکر. بعدا ميبينمت

عبدالحميدپهلوزاده

سلام بر باقری محترم تشريف بياريد وبلاگ من در خدمتتون هستم. چای قهوه کامنت پست

مسعود

سلام ميلادخان از اينکه لطف کردی و به وبلاگم سر زدی ممنونم. مسابقات سايت شريف پاييز برگزار می شه. مسابقات جهانی هم بعد از اونه. فکر نکنم اخيرا مسابقه ای برگزار شده باشه. البته مسابقات برنامه نويسی زيادی برگزار می شه اما هيچ کدوم ACM نيستن. . . . راستی آقا ميلاد واسم دعا کن. کار بزرگی پيش رو دارم. يا حق