یادداشت خداحافظی از مدرسه دانش

این یادداشت را برای خداحافظی از مدرسه ای که در تهران تدریس میکردم، در صفحه شخصی ام در سایت مدرسه نوشتم... :

 

 

سلام.

این یک سالی که گذشت پر از خاطره های زیبا بود. از بین این چند سالی که در مدرسه دانش بودم، تا کنون 2 دوره برایم بهترین خاطره ها را داشت. یکی دوره شما بود و دیگری دوره 2 سال قبل. در این دوره ها،  2 اتفاق خاص رخ داد. در دوره شما، معدل ما در امتحان سراسری، از معدل شهر تهران 6 نمره بالاتر و از معدل استان تهران 8 نمره بالاتر شد و افتخاری برای شما و من بدست آورد و در دو دوره قبل، به عنوان معلم نمونه از سال دوم انتخاب شدم.

من سال آینده دیگر در مدرسه دانش نیستم و امسال آخرین سال همکاری من با مدرسه شما بود. اگرچه من سعی کردم در مدت سال تحصیلی آن چیزی که فکر می کردم درست و برای شما بهترین است را در کلاس اجرا کنم، اما باز هم ممکن است کسی از شما بخاطر حرفی یا رفتاری یا مطلبی از من رنجیده باشد... امیدوارم که تعداد این موارد کم باشد و بچه هایی هم که ناراحتی از من به دل دارند، بتوانند مرا ببخشند. از بودن با دوره شما در این یکسال واقعا لذت بردم و متوجه گذشت زمان و رسیدن آخر سال نشدم ...

امیدوارم ریاضی با طعمی متفاوت را توانسته باشم به شما بچشانم. مطمئن باشید هرجایی که از ریاضیات بدتان می آید، ریاضیات واقعی را به شما یاد نداده اند. شیرینی ریاضیات آنقدر زیاد است که من علیرغم مشکلات متفاوتی که در طی تحصیلم داشته ام، هرگز نتوانستم از این زیبایی و شیرینی ریاضی دل بکنم و ریاضیدان های بزرگ که جای خود دارند.

امیدوارم خاطرات امسال (خاطرات That Quiz، خاطره تولد، خاطره کلاس ها، بازی بسکتبال و ...) همانطور که برای من باقی می ماند، برای شما هم ماندنی باشد و ارتباط مان را با هم حفظ کنیم. گاهی بعضی از بچه هایی که قبلا دانش آموز کلاسم بوده اند، ایمیل می زنند و برای کنکور یا انتخاب رشته مشورت می خواهند یا می گویند که در دانشگاه های خوب قبول شده اند و الان سال دوم دانشگاه هستند یا ... مرا به فکر فرو می برد که چه زود زمان گذشته است و سال دوم راهنمایی به سال دوم دانشگاه تبدیل شده است. خدا کند که این گذر زمان برایتان پر از خاطره های زیبا باشد و پس از چند سال که به پشت سر خود نگاه می کنید ببینید که عمرتان را به خوبی استفاده کرده اید.

برای موفقیت همه تان دعا می کنم و شما هم مرا دعا کنید و امیدوارم هر موقع یادی از کلاس ریاضی دوم راهنمایی تان کردید، جز یادگیری مطالب مفید و آرامش و خنده و شوخی چیز دیگری به خاطرتان نیاید.

از بچه هایی که مصاحبه رو انجام دادند تشکر می کنم. این مصاحبه به عنوان یادگاری در سایت مدرسه باقی خواهد ماند.

از همه اولیای محترمی که در طی این یک سال پیگیر کارهای فرزندشان بوده اند بسیار تشکر می کنم و امیدوارم ارتباط شان را با محل تحصیل فرزندشان همچنان حفظ کنند که بخش قابل توجهی از زندگی بچه ها و دوستی های آینده آنها و تاثیرپذیری رفتار آنها از یکدیگر و بطور کل توفیقات یا خدای ناکرده عدم توفیقات آنها، در همین مکان شکل می گیرد.

/ 9 نظر / 42 بازدید
سما

درود بر ریاضی و معلمان خوب ریاضی

ali shafiee

من الان میرم اول دبیرستان و 2 سال پیش شاگرد شما بودم از این که فهمیدم از دانش دارین میرین متاسفم اما امیدوارم روز های خوبی داشته باشین همین خداحافظ

پيله ور

ممنون از بازديدتون شايد اسمم رو در وبلاگ گروهي دبيران رياضي كشور ديده ايد براي همين آشناست

رضا ریاحی

آقت شما الآن کجا هستید؟؟؟؟؟؟؟؟

رضا ریاحی

آخه چطوری ؟؟ با نمره ی 2و3 به دبیرستان فکر کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

محمد مواساتیان

واقعا یادش بخیر.2/1

ارشيا بابايي فر

جناب افشين منش سلام و درود بيكران آيا امكان داره از تجربيات تدريس شما و از جزوات فوق العاده اي كه در وبلاگ miladmath2.persianblog.ir قرار داده بوديد ، افتخار داشته باشم و استفاده كنم ؟ ممنون ميشم اگر با توجه به گرفتاري هاي احتماليتون ، محبت بفرماييد و پاسخ بديد .

يزدان بابازاده

سلام سال دوم راهنمايي هميشه به يادم خواهد ماند ... يك معلم رياضي فوق العاده كه مسير زندگي منو به معناي واقعي كلمه تغيير داد ... من يه خورده به نجوم علاقه داشتم با هم مجله چاپ كرديم ... وبلاگ زديم ... من علاقه مند واقعي شدم ... زندگي من شد نجوم ... و تا ابد هم خواهد بود .... آقاي افشين منش تا آخر عمر به يادتان خواهم ماند ... مرسي از تمام زحمت هايتان .

يزدان بابازاده

سلام خيلي ممنون . اگر زحمات معلمان دلسوز و خوبي همچون شما نبود من شايد هرگز آن جديت را بدست نمي آوردم تا در اين راه حركت كنم. با حرفتان كاملا موافقم ... موسيقي بسيار در نظم ذهني به من كمك كرده است . باز هم ممنون يزدان بابازاده.